2020-07-21

Rękawice nitrylowe i ich zalety.

Rękawice nitrylowe są stosowane coraz częściej w bardzo różnych branżach. Zarówno jest to branża medyczna, gastronomiczna, a także przemysłowa. Zyskują one na popularności kosztem bardzo znanych rękawiczek lateksowych.

Nie uczulimy się

Osoby o skórze bardzo wrażliwej nie mogą korzystać z rękawiczek lateksowych. Wiąże się to z przykrymi skórnymi dolegliwościami. Z kolei rękawice nitrylowe https://lines.com.pl/oferta/dzial-medyczny/rekawice/ używane mogą nawet być przez osoby, które nabawić się mogą reakcji alergicznej. Szczególnie ważne jest to w medycznej branży. Niekiedy najmniejszy kontakt z lateksem się wiąże z uczuleniem, co jest sporym zagrożeniem dla pacjentów.

Rękawice są wykonane z lateksu naturalnego. Lateks naturalny jest pozyskiwany z kauczukowych drzew. Tenże czynnik powoduje, że ceny lateksowych rękawiczek mogą być bardzo różne w różnych czasowych okresach. Musimy mieć świadomość, że nie zawsze mamy zagwarantowaną bezproblemową dostępność do kauczuku naturalnego. Rękawice nitrylowe mają to do siebie, że ich cena w żadnym wypadku nie zmienia się w sposób drastyczny. Co więcej rękawice te są bardzo korzystne dla konsumentów. Chyba nikt z nas nie narzeka na tę cenę. Są one naprawdę tanie.

A gdzie możemy te rękawice zakupić? Tak naprawdę rękawice nitrylowe mamy dostępne w aptekach. To właśnie w aptekach najprościej je zakupić. Możemy także pokusić się o zakupy w sklepach medycznych. Porównajmy sobie ceny tak, aby były one możliwie najniższe. Po co przepłacać? Rękawice nitrylowe w niektórych miejscach są nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze. Zatem nie przepłacajmy.  

Zobacz także