2021-03-05

Rozwód z orzeczeniem o winie – czy to się opłaca?

Najczęściej przewijającym się scenariuszem w sprawach rozwodowych jest rozstanie z czyjejś konkretnej winy. Nie musi być to zdrada – powód zawsze się znajdzie, jeśli chce się przy tym uszczknąć coś dla siebie. Czy na pewno na takim rozwodzie można coś zyskać?


Rozwód z orzeczeniem o winie, czyli to wszystko jego wina

Jedna ze stron zwykle jest mocno rozgoryczona, gdy dochodzi do wniosku, że jedynym rozwiązaniem dla niej i drugiej strony jest rozwód. Niejako z automatu dochodziło próby dzielenia majątku i wszystkiego, co się posiada, na pół. Nawet jeśli w grę wchodzi rozwod z orzeczeniem o winie http://adwokat-podgorski.pl/rozwod-z-orzeczeniem-o-winie-przeslanki-i-konsekwencje/ , nie oznacza on automatycznego podziału majątku. Podział majątku jest możliwy tylko w przypadku, gdy obarczana winą strona do tej winy się przyzna i zgodzi się na podzielenie majątku. Jeśli powodem rozwodu z orzeczeniem o winie jest nie klasyczne podejrzenie o zdradę, a na przykład zbyt częste kontakty z matką, taki podział może nigdy nie mieć miejsca.


Rozwód z orzeczeniem o winie – pamiętaj o uzasadnieniu

Wraz z wnoszeniem sprawy rozwodowej z orzekaniem o winie należy brać pod uwagę także konieczność powoływania świadków, którzy poświadczą na korzyść jednej bądź drugiej strony, co nieraz rodzi bardzo kłopotliwe sytuacje.

Zobacz także