2020-09-06

Integracja sensoryczna. Czym jest?

Dzięki integracji sensorycznej możliwe jest prawidłowe odbieranie oraz interpretowanie różnych bodźców zmysłowych. Dziecko musi reagować adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Jeśli pojawiły się pewne problemy z takimi reakcjami, wtedy pomocna okaże się terapia sensoryczna http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/. Jest to bardzo ważne, kiedy chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało.O jakich objawach musimy wiedzieć, jeśli chodzi o zaburzenia integracji sensorycznej?


Problem ten jest niezwykle poważny. Zauważyliśmy, że dziecko nie rozwija się prawidłowo. Wobec tego dziecko będzie musiało uczestniczyć w zajęciach w ramach terapii sensorycznej. Zajęcia te odbywają się pod okiem doświadczonej terapeutki, która wie, jak pomóc dziecku. Do objawów możemy zaliczyć opóźnienie rozwoju mowy. Objawem może być również nadmierna lub zbyt mała wrażliwość dziecka na tak zwane bodźce sensoryczne.Zabawa z dzieckiem w ramach terapii sensorycznej. Dlaczego jest to ważne?


Dziecko poprzez zabawę uczy się prawidłowo reagować na wiele sytuacji oraz rozwija w sobie wiele umiejętności. Jest to wręcz kluczowe.

Zobacz także