2021-07-19

Jak zamontować ekran do rzutnika?

Wydaje się, że wybór ekranu do rzutnika jest jedynym wyzwaniem, które stoi przed osobami zainteresowanymi nabyciem tego urządzenia. Tymczasem okazuje się, że przed rozpoczęciem użytkowania muszą go zamontować. Jednak, czy zawsze? I jak powinno się to zrobić?Ekran do rzutnika montowany do ściany lub sufitu

Wśród popularnych ekranów wybieranych przez firmy, instytucje i osoby prywatne znajduje się ekran do rzutnika montowany na stałe. Wybrane modele są przeznaczone do montażu do ściany lub sufitu. Cały proces instalacyjny przebiega sprawnie i wygodnie. Sprowadza się wyłącznie do wykonania otworów w murze i umocowania ekranu. Do ściany czy sufitu należy przykręcić odpowiednimi śrubami, dołączonymi przez producenta do zestawu. Wszystko to, jeśli sprzęt jest pod ręką, a obok znajduje się osoba do pomocy, przebiega błyskawicznie. Jednak przed rozpoczęciem pracy, trzeba dobrze zastanowić się nad tym, w jakim pomieszczeniu powinien znajdować się ekran i w którym miejscu będzie najlepiej służył.
Ekran do rzutnika bez montażu

Jeśli ktoś nie ma sprzętu do montażu ekranu do rzutnika, może wybrać rzutnik, który nie wymaga takiej instalacji. Są to rzutniki wolnostojące, trójnożne. Najczęściej są mniejsze niż te przeznaczone do montażu. Jednak w wielu sytuacjach okazują się zupełnie wystarczające. Sprawdzają się też tam, gdzie muszą być przenoszone i nie mogą być zamontowane w jednym miejscu. Przenośne ekrany do rzutników zazwyczaj są nieco tańsze od montowanych do sufitu czy ściany.Już przy zakupie ekranu do projektora czy rzutnika warto zorientować się, w jaki sposób będzie używany i czy wymaga wcześniejszego montażu. Jeśli tak, trzeba sprawdzić, czy sposób instalacji jest możliwy do samodzielnego wykonania. Dzięki temu będzie można uniknąć ewentualnych kłopotów w przyszłości. A jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby zamontować taki ekran albo po prostu nie może tego zrobić z uwagi na to, że pomieszczenie, z którego korzysta, nie jest jego własnością, powinien poważnie rozważyć zakup ekranu przenośnego.

Zobacz także