rehabilitacja kolana

2020-11-04

Kiedy konieczna jest rehabilitacja kolana?

 Każda rehabilitacja, w tym np. rehabilitacja kolana niezbędna jest, gdy doszło do uszkodzenia, urazu lub po poważniejszym zabiegu lub operacji. W przypadku kolana wskazaniem do odbycia rehabilitacji będzie na przykład nadwyrężenie kolana przez sportowca czy jeden z popularniejszych zabiegów - wykonana artroskopia.


Skierowanie na rehabilitację kolana


Każdy uraz, czy to skręcenie, zwichnięcie czy naciągnięcie stawu kolanowego wymaga konsultacji z ortopedą. To właśnie on po zbadaniu stanu pacjenta orzeka, czy i jaka rehabilitacja kolana https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/ będzie odpowiednia i wystawia stosowne skierowanie. Właściwa rehabilitacja kolana powinna odbywać się pod okiem specjalisty, jednak już ortopeda może zalecić konkretne ćwiczenia przeznaczone do samodzielnego wykonywania w domu. Dzięki temu nie tylko ruchowość stawu zostanie wcześniej przywrócona, również objawy bólowe ustąpią szybciej.


Rehabilitacja kolana – prywatnie czy na NFZ?Czasem ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od czasu oczekiwania w kolejce, jeśli bierzemy pod uwagę fundusz zdrowia. Przy wyborze opcji warto pamiętać, że im szybciej rehabilitacja będzie przeprowadzona, tym lepiej dla naszego zdrowia.