2021-07-19

Kolorowe wygodne buty

Patrząc na ludzi na ulicach można zauważyć różne tendencje. Niektóre osoby preferują bardzo stonowany, klasyczny styl. Inne stawiają na ekstrawagancję oraz zdecydowanie wyrażanie swojej osobowości poprzez strój.

Niezależnie od stylu, warto mieć w swojej garderobie jedne wygodne kolorowe buty. W zależności od stylu, mogą one być typowym elementem stylizacji lub „podkręcić” jej charakter. Wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do pozostałych części naszego stroju.

Wygodne buty w mocnym kolorze

Czy w szafie stonowanej minimalistki znajdzie się miejsce dla intensywnych barw i nietypowych fasonów. Paradoksalnie tak. Minimalizm nie musi oznaczać nudy. Wiele kobiet, które preferują prostotę, lubią sięgać po pojedyncze elementy, które choć nadal w minimalistycznym stylu, są wyraziste. Przykładem może sytuacja, gdy wychodzi się na imprezę lub koncert. Sięga się po prostą, czarną sukienkę z dżerseju. Jeżeli chce się jednak wzbogacić ją o mocny element, można założyć sportowe buty w czerwonym kolorze. Takie połączenie barw przyciągnie wzrok, a jednocześnie nie będzie zbyt krzykliwe. W tak dobranych wygodnych butach można przetańczyć całą noc i świetnie się bawić, jednocześnie zachowując swój indywidualny styl.

Pastelowe wygodne buty

Kolorowe nie znaczy od razu wyraziste. Za przykład świetnie posłużą tu pastele. To najczęstszy wybór na lato, zwłaszcza do lekkich sukienek o jasnych barwach z kwiatowymi motywami. Mając nawet jedną parę wygodnych butów na obcasie w pastelowym kolorze, otrzymuje się wiele opcji na tworzenie letnich stylizacji. Róż i błękit świetnie do siebie pasują. Z łatwością dobierzemy do nich też fiolet czy delikatną zieleń. Jeżeli wszystkie barwy są lekko nasycone, będą pasować do siebie i nie stworzą wrażenia, że jest ich zbyt dużo. Dobrym rozwiązaniem jest też zwracanie uwagi na kolor przewodni, jaki znajduje się na nadruku sukienki czy wzorzystej bluzki i dopasowanie do niego koloru obuwia. Sprawdza się ono w przypadku osób, które nie czują się pewnie w tej tematyce i nie mają pewności, które kolory dobrze do siebie pasują, a których połączeń lepiej unikać.

Zobacz także