2021-08-18

Loteria audiotekstowa – wszystko na temat popularnych loterii w Polsce

Loteria audiotekstowa to jedna z tych form loterii, które są w naszym kraju opatrzone szerokimi regulacjami. Nic jednak dziwnego, albowiem w grze są zawsze wielkie pieniądze i drogie nagrody materialne, które wymagają odpowiednich regulacji prawnych. Dziś odpowiemy na najważniejsze pytania związane z loteriami audiotekstowymi, które pojawiają się na Polskim rynku i cieszą się wielkim uznaniem wśród swoich uczestników. Zapraszamy!

Loteria audiotekstowa – czym jest dokładnie tego typu loteria?

Aby wiedzieć czym są loterie audiotekstowe, trzeba zrozumieć ich definicję. Sama w sobie loteria audiotekstowa jest rodzajem loterii prowadzonym poprzez połączenia telefoniczne i wiadomości tekstowe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to loteria prowadzona zdalnie, skutkiem czego wymaga odpowiednich regulacji i musi być prowadzona przez odpowiednie podmioty, które uzyskały do tego niezbędną licencję na terenie naszego kraju.

Loterie audiotekstowe – kto może starać się o licencję w naszym kraju?

Aby móc stworzyć własną loterię audiotekstową, trzeba prowadzić niezależne spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Tylko one mogą być podmiotami, który otrzyma stosowną licencję, na zasadzie której prowadzona jest dana loteria audiotekstowa. Warto także dodać, że każda licencja przyznawana jest na jedną loterię, którą w danym momencie chce stworzyć uprawniony do tego podmiot. Oznacza to, że w wypadku kolejnych loterii, potrzebujemy kolejnych zgód od ustawodawcy.

Zobacz także