2021-07-20

Mezoterapia igłowa, kiedy i gdzie warto ją wykonać?

Różne rodzaje zabiegu mezoterapii pozwalają klientom wybrać najodpowiedniejszą formę dla siebie. Pod uwagę bierze się na przykład stan skóry, ewentualne choroby, wiek, płeć, preferencje… Niektóre osoby decydują się na jedną z opcji z powodu rekomendacji znajomych, inne czytają wcześniej opinie znalezione w internecie, jeszcze inne konsultują swój wybór z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym.

Dlaczego wybierana jest mezoterapia igłowa?

W odróżnieniu od bezigłowej, mezoterapia igłowa polega na wykorzystaniu cienkich igieł w celu wprowadzenia pod skórę różnych wartościowych substancji. Uznaje się ją zabiegiem inwazyjnym w związku z tym, że u niektórych osób mogą wystąpić podrażnienia skóry (zaczerwienienie), a sama w sobie może wiązać się z niewielkim bólem. Mimo tego bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie z zabiegu chociażby z uwagi na to, że jest on bardzo powszechny i zapewnia doskonałe rezultaty. Efekty pozostają zgodne z oczekiwaniami, skóra staje się świetnie odżywiona, wygląda na świeżą, młodszą i promienną. Zostaje zregenerowana i pobudzona do życia na długi czas. Zabieg można wykonać w bardzo wielu gabinetach medycyny estetycznej, dlatego też znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno być trudne.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Można uznać, że mezoterapia igłowa to zabieg dość ogólny, przeznaczony po prostu dla większości zainteresowanych. Jest usługą oferowaną w prawie każdym dobrym gabinecie kosmetycznym. Działa bardzo szybko na skórę w różnej kondycji, poprawiając jej wygląd i wspomagając procesy naturalnej regeneracji. Bardzo często ten zabieg łączony jest z innymi w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu ogólnego. Na mezoterapię tą metodą można zdecydować się np. podczas przekwitania, przy problemach z suchą skórą w niektórych partiach twarzy, przy cerze skłonnej do podrażnień, przebarwień itd. Gwarantuje szczegółową i ogólną poprawę wyglądu – ujędrnienie skóry i nawilżenie jej wpływa też na redukcję zmarszczek czy zmniejszenie tendencji do tworzenia się obwisów w okolicy policzków i podbródka.  

Zobacz także