2020-10-12

Odpowiednie nawożenie borówki

Gdy zamierza się stosować nawozy najważniejsze jest zdecydowanie się na takie nawozy, które są odpowiednio dopasowane do konkretnego typu roślin. Ma to znaczenie w kontekście uzyskania oczekiwanych efektów stosowania nawozów.


Jak wybrać nawozy?

Gdy zamierza się korzystać z odpowiednich nawozów niezbędne jest zdecydowanie się na takie, które wskazywane są przez ekspertów. Wówczas można mieć pewność, że takie nawozy będą w stanie sprawdzić się przy uprawianiu określonych roślin. Stosowanie nawozów w nadmiernych ilościach może przynosić negatywne efekty. Trzeba to brać pod uwagę, że wybiera się nawozy. Jednak odpowiednio realizowane nawożenie borówki jest w stanie zapewnić:

- lepsze plony,

- szybszy wzrost roślin.

Oczywiście skuteczność nawożenia zależy między innymi od tego na jakich glebach odbywa się uprawa. Im gorszej jakości gleby, tym nawożenie staje się znacznie ważniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na nawożenie również w przypadku, gdy uprawia się rośliny wieloroczne, które rosną na tej samej ziemi, a co za tym idzie może ona tracić właściwości.

Zobacz także