2020-08-19

Reumatolog Kraków

Cholesterol znajduje się w każdej komórce ciała, ze skórą włącznie. Jeśli skóra ucierpi wskutek działania słońca wówczas na pomoc spieszą tłuszcze zawierające cholesterol.Reumatolog Kraków, a kwas hialuronowy

Związek ten ma właściwości antyoksydacyjne, ale dla niemłodego organizmu najważniejsza jest jego zdolność przywracania funkcji ochronnych skóry, jeżeli wskazuje się na reumatologa w Krakowie.


Wąkrotę azjatycką należy codziennie spożywać w przedziale od 6 do 9 kapsułek albo jedną łyżeczkę proszku. Kiedy spędza się wakacje w klimacie bardzo słonecznym, bez ryzyka można tę dawkę podwoić. Można samemu przyrządzić żel z wąkroty azjatyckiej, gotując na wolnym ogniu, bez wrzenia, 6 łyżeczek wąkroty w 500 g żelu z aloesu zwyczajnego - wskazuje reumatolog w Krakowie.


Amla i olej kokosowy - najbardziej lubię proszek z amli. W ramach codziennej ochrony przed słońcem pić wodę lub sok z dwiema łyżeczkami proszku. Można też zrobić preparat na skórę, gotując przez kwadrans na wolnym ogniu 6 łyżeczek proszku z amli w 500 g oleju kokosowego. Odcedzić i przełożyć do słoika. Po ostudzeniu krem stwardnieje, ale pod wpływem ciepła ciała bardzo łatwo się topi.


Kwas hialuronowy i związki pokrewne, mleczan sodu, jogurt. Kwas hialuronowy jest łatwo dostępny w formie serum, lecz najbardziej lubię stosować roztwór mleczanu sodu. Smarować całą twarz, szyję, ramiona i dekolt. Można zmyć to z siebie po 5 minutach. Naturalny niskotłuszczowy jogurt jest prostym zamiennikiem mleczanu sodu. Nanosić na ciało cienką warstewkę - dodaje reumatolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/reumatologia/.


Żelatyna, a więc spożywanie 4 łyżeczek dziennie dobrej jakości żelatyny zmieszanej z jogurtem zapewni wysoki poziom kolagenu w skórze. Rumianek, kocanka włoska, dzika róża, tamanu: połączyć po 50 ml oleju z dzikiej róży oraz tamanu, do tego dodać po 20 kropli olejku z rumianku pospolitego oraz kocanki i porządnie wymieszać. Przy stosowaniu należy uważać na oczy, bo olej z tamanu może wywołać pieczenie w razie potrzeby nadmiar preparatu delikatnie usunąć miękką chusteczką higieniczną.

Zobacz także